Hakkımızda

95 yıldır hizmetinizdeyiz

Ticari hayatımız 1924 yılında Edip Kaya ile 5 TL sermaye ile başladı.

Ticari hayatımız 1924 yılında Edip Kaya ile 5 TL sermaye ile başladı.1917 yılında Kurtuluş Savaşına Çolak İbrahim’le katılan Edip Kaya,Cumhuriyetin ilanıyla memleketi İzmit’e geri döner ve evlenip ticari hayata atılma kararı alır.

Tütün eksperi olan babası Mustafa Efendiden olur , desteğini alır ve Hürriyet caddesinde iş yerini açar.O günün şartlarında kitap defter plak ve kolonya gibi malzemeler satar. Soyadı Kanunu’nun yürürlüğe girmesiyle babasının memleketi Mursal kasabasından yola çıkarak MORSALLIOĞLU olarak Ankara’ya başvurur ancak telgrafta meydana gelen hata sonucu soyadı MORSALLIOĞLU olarak tescil edilir.

Şirket doğan iki çocuk ile Edip KAYA ve Mahdumları, MORSALLIOĞLU Kolektif şirketi olarak yolculuğuna devam etmiş, Hürriyet Caddesinde üç katlı mağazasına taşınmış,kırtasiyenin yanına da elektrik malzemeleri ve dayanıklı tüketim malzemeleri de satmaya başlamıştır. Singer firmasının dikiş makinaları satılmış ve bu doğrultuda dikiş kursları düzenlemiştir. Zaman içerisinde Koç firmasının ürünleri satılmaya başlanmış; Arçelik Beko gibi dayanıklı tüketim malzemeleri ve Bürokur Firmasının üretimi olan çelik büro eşyaları Kav kibrit Vezüv Soba gibi çeşitler de satış gamına eklenmiştir.

Elektrik malzemeleri,kablo,ampul ve aydınlatma ürünleri satışına başlanır.Tesisat işleri yapılır. Kaleporselen bayiliği alınır.Siemens ve Surtel kablo satışı yapılır.1972 de Edip Kaya Morsallıoğlu’nun vefatıyla şirketin başına Sungur Morsallıoğlu geçer. Dayanıklı tüketim malzemeleri işinden çıkılır. Geniş çeşit ve değişik branşlar sebebiyle işleri birbirinden ayırmak,kurucumuz Edip Kaya‘nın adını yaşatmak amacıyla Edip Elektrik Kaya kırtasiye ve MORSALLIOĞLU Aydınlatma şirketleri kurulur.Edip Elektrik Firması aydınlatma armatürü işine başlar ve Türkiye de ilk defa Halogen Armatür üretilir. Morsallıoğlu Aydınlatma ile tüm Türkiye’ye armatür satışı yapılır.

Hürriyet Caddesindeki mağaza ve yanındaki Tekel deposunun Belediye İş hanı yapımı için yıkılması gündeme gelince depo olarak kullanılan Tepecik Mahallesindeki yerimize taşınılmıştır.Aydınlatma armatürüne gelen yoğun talep neticesinde 1986 yılında imalatı tamamlanmış atölyemize taşınmış ve mağazamız kırtasiye elektrik malzemeleri satışına devam etmiştir.Çelik eşya gurubunda gelen talepler doğrultusunda PÇK firmasıyla raf satışı ve montajına başlanmıştır. 1995 yılında Sungur Morsallıoğlu’nun vefatıyla şirkette yeniden yapılanmaya gidilmiş ve şirket yoluna MORSALLIOĞLU Ltd olarak devam etmiştir.Üst üste gelen mali krizler ve 1999 Marmara depreminin yıkıcı etkileri neticesinde şirket tercihini bu serüvenin başlangıcı durumundaki Kırtasiye malzemeleri satışı yönünde kullanmış ve diğer branşlardan çıkılmıştır.bu yönde bayilikler alınmış Develop markalı fotokopi makinalarısatış ve servisine başlanmıştır.

İzmit’in gelişmesi ve trafikte meydana gelen olumsuzluklar kurumsal müşterilerimize hizmet vermemizi zorlaştırdığından dolayı iş yerimizi 2009 yılında Çarşı Yapı AVM ye taşıdık.

2019 yılında, yaklaşık 10 yıl boyunca hizmet verdiğimiz Çarşı Yapı AVM’deki yerimizden BAŞİSKELE / KOCAELİ ‘ndeki 650m2 alana sahip yeni yerimize taşındık. Daha geniş bir depo ve servis alanına sahip olduğumuz yeni yerimizde hem kurumsal hem perakende müşterilerimiz için satış süreçlerimizi geliştirdik ve geliştirmeye devam ediyoruz. Bu yolculukta bizlerle olan tüm çalışanlarımıza, tedarikçilerimize ve bizi biz yapan siz sevgili müşterilerimize teşekkürü bir borç biliriz.

Misyonumuz & Vizyonumuz

Misyonumuz;

Amacımız, 1924 ten beri sağladığımız güvenirlilik ve yüksek iş ahlakımız ile bölgemizde ki firmaların her türlü ofis ihtiyacını uygun fiyata en kısa zamanda kaliteli hizmet sunarak karşılarken bölgemizde ilk tercih edilen firma olmak . Çalışanlarımızla karşılıklı güven ve saygının hakim olduğu bir çalışma ortamı yaratarak çalışanlarımızın motivasyonu ve memnuniyetini sürekli en üst seviyede tutmak.

Vizyonumuz;

Ofis malzemeleri sektörün de ihtiyaç duyulan tüm çözümleri müşteri odaklı olarak sunan hızla gelişen ve büyüyen bölgemizde ki en büyük ve daima ilk tercih edilen tedarikçi firma olmak.